MY V MEDIACH

Konferencia Umenie byť ženou 2024

umeniebytzenou.sk | 20.4.2024

Andrea Andrejová vo svojej prednáške Skutočné príčiny vzťahov s narcistami Vám predstaví skutočné príčiny vzťahov s narcistami, o ktorých žiaľ netušia ani psychológovia a to je hlavným dôvodom prečo v našich končinách ešte stále dochádza k otvorenému zahanbovaniu a obviňovaniu obetí, čo je hlavným dôvodom toho, že obete ostávajú v takýchto vzťahoch zbytočne dlho a následne majú problém sa z nich uzdravovať.

Týraná žena nevyzerá ako z plagátiku o domácom násilí. Rozhovor s Andreou Andrejovou o domácom násilí

mojekysuce.sk | 19.4.2024

Len pred pár dňami sme zverejňovali alarmujúci článok o tom ako sa muž vyhrážal plynovou zbraňou dcére aj manželke. Čelí vážnemu obvineniu z násilnej trestnej činnosti. Je to len kvapka v mori rôznych iných násilností, ktoré na povrch nevyplávajú možno nikdy, pretože dotyčná osoba, či už je to žena alebo muž, o tom nehovorí verejne.

Utekaj, kým môžeš! Ohrdnutí tyrani o nej hovoria ako o rozvracačke vzťahov. Obetiam ide o život

plus7dni.pluska.sk | 4.9.2023

Neustále vám niečo vyčíta. Trestá vás výbuchmi hnevu či mlčaním, v horšom prípade fackami. Pod palcom má rodinné financie, aby ste boli od neho úplne závislá. Vyvolá vo vás pocit, že bez neho nie ste nič a môžete byť vlastne rada, že ho máte. Je žiarlivý a majetnícky, ale keď vy odhalíte jeho neveru, smeje sa vám do tváre alebo vás obviní, že sa hrabete v jeho živote. Partnerským peklom prechádzajú na Slovensku tisícky žien. Ale aj mužov. Tí však o toxických a narcistických partnerkách hovoria menej.

Andrea Andrejová: Na čo si treba dávať pri zoznámení s potencionálnym partnerom pozor?

plus7dni.pluska.sk | 4.9.2023

Andrea Andrejová: Na čo si treba dávať pri zoznámení s potencionálnym partnerom pozor?

Andrea Andrejová: Skutočné príčiny vzťahov s narcistami

Umenie Byť Ženou  | 3.7.2023

Vo svojej prednáške Vám predstaví skutočné príčiny vzťahov s narcistami, o ktorých žiaľ netušia ani psychológovia a to je hlavným dôvodom prečo v našich končinách ešte stále dochádza k otvorenému zahanbovaniu a obviňovaniu obetí, čo je hlavným dôvodom toho, že obete ostávajú v takýchto vzťahoch zbytočne dlho a následne majú problém sa z nich uzdravovať.

Robert Tomšik – Kontrast medzi narcistickou poruchou a integritou osobnosti

nazor.info | 17.6.2023

S plynúcim časom postupne pribúda čoraz viac ľudí nie len s fyzickými, ale aj s duševnými problémami a poruchami. K najzávažnejším duševným poruchám nepochybne patria poruchy osobnosti a obzvlášť narcistická porucha – Narcissistic personality disorder (NPD). Samozrejme, celý problém NPD vyzerá inak v reálnom živote, inak v ambulancii – v kontakte s pacientom a inak na papieri. Napriek tomu sa pokúsime túto poruchu vykresliť v rozhovore so psychológom Robertom Tomšikom – odborníkom Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie (www.vudpap.sk). 

Narcisti sa v skutočnosti nenávidia, vraví v rozhovore psychológ Robert Tomšik

sme.sk | 23.5.2023

Takmer polovicu klientov psychológa Roberta Tomšika tvoria ľudia, ktorí sa rozvádzajú s narcistom. "Narcisti sa prejavujú grandióznym ja, krásne sa obliekajú, dávajú dôraz na svoj výzor aj správanie. V skutočnosti sa však nenávidia," opisuje autor knihy V zajatí narcizmu.

Narcista vás najskôr zdroguje svojou grandióznosťou, potom totálne zničí, hovorí z vlastnej skúsenosti Andrea Andrejová - sama dnes pomáha iným ženám

diva.aktuality.sk | 21.4.2023

Narcizmus väčšinou používame v žartovnom tóne: ten miluje sám/u seba, to je totálny narcis. Týmto spôsobom však nevedomky bagatelizujeme, kým skutočný narcista je – človek s poruchou osobnosti či narcistickými črtami alebo vzorcami správania sa tak toxickými, že je schopný ničiť životy. Partnerky, partnera, detí…

Trauma konferencia 2023

novapsychologia.sk | 20.3. - 21.3.2023

Online rozhovory o individuálnej, rodovej a kolektívnej traume, ktoré sa nás všetkých týkajú.

Narcistický rodič si spraví z dieťaťa buď obetného baránka, alebo „golden child“ na svoj obraz

nm.sk | 11.3.2023

Sú nadmerne zahľadení do seba, takmer nikto nedokáže uspokojiť ich potreby a hlbokú neistotu si kompenzujú prehnaným pocitom jedinečnosti. Reč je o narcistoch, ktorých patologické črty ich obete často spoznávajú až postupne. Život po ich boku je neustálym bojom bez konca a odísť z takéhoto toxického vzťahu si vyžaduje všetky fyzické aj duševné sily. O to viac, ak je narcistom rodič. O narcizme a narcistickom zneužívaní, o tom, ako funguje cyklus týrania a ako sa správajú narcistickí rodičia, sme sa zhovárali s koučkou a zakladateľkou občianskeho združenia Nikdy viac Andreou Andrejovou.

Narcistický rodič si spraví z dieťaťa buď obetného baránka, alebo „golden child“ na svoj obraz

Dialógy nm | 6.3.2023

Sú nadmerne zahľadení do seba, takmer nikto nedokáže uspokojiť ich potreby a hlbokú neistotu si kompenzujú prehnaným pocitom jedinečnosti. Reč je o narcistoch, ktorých patologické črty ich obete často spoznávajú až postupne. Život po ich boku je neustálym bojom bez konca a odísť z takéhoto toxického vzťahu si vyžaduje všetky fyzické aj duševné sily. O to viac, ak je narcistom rodič. O narcizme a narcistickom zneužívaní, o tom, ako funguje cyklus týrania a ako sa správajú narcistickí rodičia, sme sa zhovárali s koučkou a zakladateľkou občianskeho združenia Nikdy viac Andreou Andrejovou. Moderuje Veronika Rendeková.

Rodič s narcistickou poruchou osobnosti

skpodcasty.sk | 25.7.2022

„Narcisti z dieťaťa robia osobu, ktorá nemá žiadne sebahodnotenie,“ hovorí výskumný pracovník a metodológ Výskumného ústavu detskej psychológie PaedDr. Robert Tomšik, PhD. „Často sa stáva, že narcistické matky podsúvajú deťom pokazené alebo staré hračky. Robia to, aby sa deti identifikovali s tým, že niečo s nimi nie je v poriadku, že nie sú dostatočne hodnotné a významné.“ Viac sa dozviete v aktuálnom podcaste Nahlas o deťoch.

Pýta sa: Darina Mikolášová
Odpovedá: psychológ PaedDr. Robert Tomšik, PhD.