MY V MEDIACH

Konferencia Umenie byť ženou 2024

umeniebytzenou.sk | 20.4.2024

Andrea Andrejová vo svojej prednáške Skutočné príčiny vzťahov s narcistami Vám predstaví skutočné príčiny vzťahov s narcistami, o ktorých žiaľ netušia ani psychológovia a to je hlavným dôvodom prečo v našich končinách ešte stále dochádza k otvorenému zahanbovaniu a obviňovaniu obetí, čo je hlavným dôvodom toho, že obete ostávajú v takýchto vzťahoch zbytočne dlho a následne majú problém sa z nich uzdravovať.

Andrea Andrejová: Na čo si treba dávať pri zoznámení s potencionálnym partnerom pozor?

plus7dni.pluska.sk | 4.9.2023

Andrea Andrejová: Na čo si treba dávať pri zoznámení s potencionálnym partnerom pozor?

Narcista vás najskôr zdroguje svojou grandióznosťou, potom totálne zničí, hovorí z vlastnej skúsenosti Andrea Andrejová - sama dnes pomáha iným ženám

diva.aktuality.sk | 21.4.2023

Narcizmus väčšinou používame v žartovnom tóne: ten miluje sám/u seba, to je totálny narcis. Týmto spôsobom však nevedomky bagatelizujeme, kým skutočný narcista je – človek s poruchou osobnosti či narcistickými črtami alebo vzorcami správania sa tak toxickými, že je schopný ničiť životy. Partnerky, partnera, detí…

Trauma konferencia 2023

novapsychologia.sk | 20.3. - 21.3.2023

Online rozhovory o individuálnej, rodovej a kolektívnej traume, ktoré sa nás všetkých týkajú.

Narcistický rodič si spraví z dieťaťa buď obetného baránka, alebo „golden child“ na svoj obraz

nm.sk | 11.3.2023

Sú nadmerne zahľadení do seba, takmer nikto nedokáže uspokojiť ich potreby a hlbokú neistotu si kompenzujú prehnaným pocitom jedinečnosti. Reč je o narcistoch, ktorých patologické črty ich obete často spoznávajú až postupne. Život po ich boku je neustálym bojom bez konca a odísť z takéhoto toxického vzťahu si vyžaduje všetky fyzické aj duševné sily. O to viac, ak je narcistom rodič. O narcizme a narcistickom zneužívaní, o tom, ako funguje cyklus týrania a ako sa správajú narcistickí rodičia, sme sa zhovárali s koučkou a zakladateľkou občianskeho združenia Nikdy viac Andreou Andrejovou.

Narcistický rodič si spraví z dieťaťa buď obetného baránka, alebo „golden child“ na svoj obraz

Dialógy nm | 6.3.2023

Sú nadmerne zahľadení do seba, takmer nikto nedokáže uspokojiť ich potreby a hlbokú neistotu si kompenzujú prehnaným pocitom jedinečnosti. Reč je o narcistoch, ktorých patologické črty ich obete často spoznávajú až postupne. Život po ich boku je neustálym bojom bez konca a odísť z takéhoto toxického vzťahu si vyžaduje všetky fyzické aj duševné sily. O to viac, ak je narcistom rodič. O narcizme a narcistickom zneužívaní, o tom, ako funguje cyklus týrania a ako sa správajú narcistickí rodičia, sme sa zhovárali s koučkou a zakladateľkou občianskeho združenia Nikdy viac Andreou Andrejovou. Moderuje Veronika Rendeková.